تبلیغات
كامیاران شهر بابا مردوخ

كامیاران شهر بابا مردوخ
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
                                                      عثمان هورامی
                                                      
 
عثمان فرزند مومن عزیز میرزا ملقب به عثمان کیمنه ای. این هنرمند در سال 1936 در روستای کیمنه از توابع هورامان تخت در کوردستان ایران از خانواده ای هنرپرور دیده به جهان گشود او از بچه گی عاشق هنر ترانه خواندن بوده و در 1960 به بعد نام و آوازه اش پیچید، در 1965 چند ترانه ضبط کردند و در رادیو کرمانشاه در چندین برنامه رادیوئی حضور داشته اند، در 1970 در آهنگی بزرگ در کوردستان ایران شرکت کرده اند و دستگیر شدند، در سال 1982 چند ترانه ای در خصوص شهید کردن جمعی اهالی شهر حلبچه که به هییروشیمای کوردستان مشهور است، خوانده اند و به تلوزیون کوردی کرکوک هدیه کرده اند.
هنرمند نامبرده ده ها ترانه ضبط شده دارند و بارها از ایشان تقدیر شده و جوایز و لوایحی نیز دریافت کرده اند، عثمان توانسته است خدمتی شایان به هنر موسیقی کوردی وهورامی بنمایند و کسانی که او را شناخته اند و می شناسند او را خواننده ای اسطوره ای می نامند و در هورامان هم به بلبل هورامان که منطقه ای زیبا و دیدنیست، میشناسند.
حنجره ایشان بر اثر مرضی غیر منتظره دچار اختلال شد و اكنون دیگر نمی توانند هنرنمایی كند، كاكعثمان با استاد محمدرضا شجریان رابطه ای نزدیک دارند و بعد از مریض شدن ایشان، استاد شجریان برای عیادتش به شهر مریوان آمدند.
مهمترین شاهکارهای ترانه ای ایشان در زمینه "سیاچمانه" می باشد.
 
در راستای  قدر دانی از زحمات بی شماری كه این مرد فرهیخته و هنرمند(كاك عثمان هورامی) به فرهنگ و ملت كرد بخصوص هورامی های عزیز داشته مراسمی در روستای پالنگان با حضور ایشان و مردم پالنگان برگزار شده كه عكس های  این مراسم را در پست قبلی درج نموده ام  همكنون  فیلم این مراسم را  به صورت تراك های متعدد با حجم كم(w.m.v) در زیر همین متن درج شده كه با كلیك روی ردیف یا تراك یا حجم فایل میتوان تراك مربوطه را دانلود كنید
 
ردیف نام تراك حجم فایل 
۱۵.۱  MB
۸.۳۷  MB
۳.۲۹  MB
۱۱     MB
۴.۷۳  MB
۶.۵۹  MB
۱.۷۱  MB
۱۹.۲  MB
۱۰.۷  MB
۲.۳۸  MB
۱.۵۰  MB
۱.۸۷  MB
۱۳ ۹.۸۷  MB
۱.۱۴   MB
۱۷.۷   MB
۵.۲۱   MB
۵.۷۲   MB
مراسم
۹.۸۷   MB
 5       MB    
 [ چهارشنبه 21 دی 1390 ] [ 09:38 ق.ظ ] [ زیرك محمدیان ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :